Σας ενημερώνουμε ότι για τις αιτήσεις επικαιροποίησης των αδειών Κέντρων Ξένων Γλωσσών ή Φροντιστηρίων που έχουν υποβληθεί εμπροθέσμως έως 31/5/2020, η προθεσμία κατάθεσης δικαιολογητικών παρατείνεται έως 31/7/2020.
ΕΟΠΠΕΠ
Η εν λόγω παράταση υπαγορεύθηκε από το γεγονός ότι η περιορισμένη λειτουργία των υπηρεσιών Δημόσιου Τομέα, λόγω της πανδημίας, κατέστησε δυσχερή την έκδοση πιστοποιητικών.
Υπενθυμίζουμε ότι τα σχετικά ως άνω έγγραφα, θα πρέπει να υποβάλλονται στο πρωτόκολλο του ΕΟΠΠΕΠ.
![post-4](/adeies-kxg-kathigiton/7174/eoppep-epikairopoiisi-ton-adeion-kentron-ksenon-glosson-i-frontistirion.jpg)